About soutache jewelry
Sutasz to sznurek, z wiskozy lub jedwabiu, który jest używany do tworzenia tej biżuterii. Sznurki są zszywane ręcznie żyłką. Biżuteria wykonywana przy użyciu sznurków sutasz to ekskluzywny i elegancki dodatek do każdego stroju. Jej szczególną cechą jest to, że jest bardzo lekka.

Często korzystam z materiałów szlachetnych, naturalnych kamieni, perełek, kryształków Swarovski i szklanych koralików. Prace muszą być odpowiednio zabezpieczone - zaimpregnowane, aby biżuteria długo służyła nowemu właścicielowi.

Staram się, aby moje prace były dokładne i niepowtarzalne. Dzięki sutaszowi, można uzyskać bardzo różnorodne efekty, zależnie od użytych kolorów, faktur i minerałów. Każda praca jest bardzo czasochłonna - kryształy obszywane są ręcznie sznurkami.

Biżuteria, która często kojarzy się z czymś klasycznym w srebrze czy złocie, pamiątkami rodzinnymi oraz cennymi prezentami teraz przechodzi metamorfozę. Nowoczesne rękodzieło porzuca utarte szlaki na rzecz zabawy kolorami, nowymi zestawieniami, możliwością dobrania biżuterii do sukienki czy nastroju właścicielki. Buntuje się przeciwko formom powtarzalnym i odlewanym hurtowo u jubilera.